Sonda
Czy kryzys finasnowy wpłynie na Twoją sytuację?

TAK
NIE
NIE WIEMgłosowało: 1476 osób
Pokaż wyniki

Więcej ankiet
Szukaj
  
Losowe zdjęcie
Więcej
Linki
• Lucjan Dutkiewicz
• Blog Grzegorza Napieralskiego
• Aleksandrzak Leszek
• SLD Opolskie
• SLD Lubelskie
• SLD Lubuskie
• SLD Kujawsko-Pomorskie
• SLD Podlasie
• OPZZ
• SLD na Mazowszu
Newsletter
Chcesz otrzymywać aktualności? Wpisz swój email i kliknij OK

Turek: SLD bierze los działkowców w swoje ręce - 2012-07-24

W świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Górnik” w Turku odbyło się spotkanie prezesów i członków Zarządów wszystkich 13 ogrodów działkowych w Turku. W rozmowach uczestniczyli samorządowcy z działającego w ramach Rady Miejskiej Turku Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Marian Mirosław Marczewski, Jan Pakuła i Andrzej Kwiatkowski. Działkowcy usłyszeli, iż Sojusz Lewicy Demokratycznej starać się będzie zażegnać zamieszanie spowodowane niedawnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

Marian Mirosław Marczewski Przewodniczący Rady MIejskiej SLD, radny Rady Miejskie, zapoznał zebranych z działaniami jakie podejmuje w całym kraju Sojusz Lewicy Demokratycznej w związku z zakwestionowaniem przez Trybunał Konstytucyjny zgodności z Konstytucją RP znaczącej części zapisów ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Przewodniczący Rady Miejskiej SLD, dodał, iż nieprawdziwym jest wskazywanie przez rozmaite media i środowiska na ogrody działkowe, jako na relikty przeszłości i pozostałości po PRL-u. Radny mówił wprost o tym, że od lat zauważalne są rozmaite dążenia do niekorzystnych dla działkowiczów zmian i swego rodzaju kampania przeciw użytkownikom tych niewielkich terenów zielonych. W Turku funkcjonuje 13 ogrodów działkwyh, co łącznie daje - jak wskazano podczas czwartkowego spotkania - ok. 73 hektarów gruntu, na którym usytuowane są 1662 działki.

Uczestnikom spotkania, które poprowadził Przewodniczący Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych Rejon Turek - Stanisław Ćwiek, rozdano wystosowane przez SLD pisma informacyjne oraz ankiety, między innymi z pytaniem: „Czy chcesz, aby SLD bronił RODZINNYCH OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH i przeprowadził zbiórkę podpisów pod OBYWATELSKIM PROJEKTEM USTAWY O RODZINNYCH OGRÓDKACH DZIAŁKOWCH gwarantującej bezpieczeństwo działkowcom?”. Ponadto w ankiecie zamieszczono zapewnienie dotyczące tego, co SLD zagwarantuje każdemu działkowcowi we wspomnianym projekcie. Ankiety są częścią większego planu działania, gdyż po wypełnieniu mają trafić do Warszawy, gdzie będą stanowić cenny materiał dla zespołu, mającego wziąć na swe barki opracowanie nowego projektu ustawy. W dalszej części spotkania działkowcy we własnym gronie omówili bieżącą działalność i problemy wynikające z zakwestionowaniem ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych.


Powrót