Sonda
Czy zmiana nazwy ulicy Hanki Sawickiej i Bolesława Rumińskiego

To potrzeba zmiana
To zbędna, kosztowna, polityczna zmiana
Nie mam zdaniagłosowało: 47 osób
Pokaż wyniki

Więcej ankiet
Linki
Wyniki wyborów do SEJMU 2015' w Kaliszu
Wyniki wyborów do SEJMU 2015'
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014
Dokumenty programowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Wyniki Wyborów do SENATU 2011
Wyniki Wyborów do SEJMU 2011
Wyniki Wyborów Samorządowych 2010
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2009
Prognoza pogody dla Miasta Kalisza
LESZEK ALEKSANDRZAK


 
PRZYJDŹ, POROZMAWIAJMY - 2010-08-01

Od momentu, kiedy wspólnie z Wiceprzewodniczącym Tomaszem Grochowskim stanęliśmy na czele kaliskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej, budowa nowego wizerunku partii stała się jednym z naszych największych celów. Postanowiliśmy pokazać, jaka naprawdę jest dziś kaliska lewica, tworzona przez młodych, kompetentnych fachowców oraz ludzi, którym naprawdę zależy na rozwoju Kalisza.

W dużej mierze udało nam się to osiągnąć. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i pomocy wszystkich członków i sympatyków SLD w Kaliszu.

Serdecznie za to dziękujemy.

Cieszymy się, że gruntowne zmiany w naszej partii zostały dostrzeżone i docenione przez kaliszan, czego dowody otrzymujemy podczas licznych spotkań i rozmów z mieszkańcami.

Państwa opinie, przemyślenia i uwagi są dla nas bardzo istotne, dlatego też serdecznie zapraszamy w każdy poniedziałek, w godz. 17.00. – 19.00. do siedziby Rady Miejskiej SLD w Kaliszu, przy ulicy Legionów 46.

PRZYJDŹ, POROZMAWIAJMY

Dariusz Witoń – Przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Kaliszu

Tomasz Grochowski – Wiceprzewodniczący.
Powrót
 
Ostatni news167 osób z Kalisza i powiatu kaliskiego uczestniczyło w Pochodzie Pierwszomajowym w Warszawie
Główne obchody 1 Maja - Święta Pracy oraz 12 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej odbyły się w Warszawie.


Na tegoroczny Pochód Pierwszomajowy w Warszawie zabraliśmy 167 osób z Kalisza i powiatu kaliskiego.


Zapraszamy do "Galerii" na naszej stronie gdzie zamieściliśmy pierwsze zdjęcia z tego wydarzenia...Na Pochód Pierwszomajowy w Warszawie przybyło kilkanaście tysięcy osób.

Spotkaliśmy się przed siedzibą OPZZ, gdzie liderzy SLD i OPZZ wygłosili okolicznościowe przemówienia.

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty wezwał PiS oraz prezydenta Dudę do realizacji przedwyborczych obietnic. - Jarosławie Kaczyński - obiecałeś obniżyć wiek emerytalny – skłamałeś. Jarosławie Kaczyński- obiecywałeś zlikwidować umowy śmieciowe – skłamałeś. Jarosławie Kaczyński- obiecywałeś pomóc frankowiczom – skłamałeś. Jarosławie Kaczyński- obiecywałeś, chociaż nie wiem po co – sprawadzić wrak Tupolewa – skłamałeś.

Prezydencie Andrzeju Duda obiecałeś, że jak dojdziesz do władzy obniżysz wiek emerytalny i podwyższysz kwotę wolną od podatku. – zwrócił się do prezydenta szef SLD. - Powiedziałeś również, że jak tego nie zrobisz, to się podasz do dymisji. Podaj się do dymisji – zaapelował.

Włodzimierz Czarzasty przypomniał również, że to rząd koalicji SLD-UP, któremu przewodził Leszek Miller, 12 lat temu wprowadził Polskę do Unii Europejskiej, równocześnie zarzucając PO próbę zafałszowania historii poprzez wmawianie Polkom i Polakom, że stało się to 7 maja.

Następnie ruszyliśmy Nowym Światem, prze pl;. Trzech Krzyży pod budynek Sejmu. Pochód spotkał się z życzliwym przyjęciem warszawiaków i turystów, których spotkali na trasie naszego marszu. Zdjęcia, pozdrowienia, pozytywna energia.

Pochód zakończył się przemówieniami liderów SLD i OPZZ pod gmachem Sejmu.

W tym roku po raz 126 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. 1. Maja historycznie łączy w sobie walkę o sprawiedliwość i niepodległość naszego kraju. Wzrost dochodu narodowego w ostatnich latach nie przełożył się na zmniejszenie dużej skali ubóstwa, dlatego dzisiaj działania na rzecz równości i sprawiedliwości społecznej, przestrzegania prawa pracy, walki z rozwarstwieniem społecznym, dyskryminowaniem pracowników i bezrobociem są nadal aktualne.

Geneza święta 1. maja sięga 1886 r. kiedy to, w amerykańskim Chicago, odbył się krwawo stłumiony strajk, który zorganizowano pod hasłem 8 godzinnego dnia pracy. Po raz pierwszy międzynarodowe święto 1. maja obchodzono w 1890 roku, głównie w zachodniej Europie: Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W Polsce, która w tamtym czasie cierpiała pod jarzmem zaborców, największe demonstracje 1 majowe odbywały się w latach 1905, 1906 i 1907 roku, gdzie prócz haseł społecznym podnoszono również kwestie niepodległości Polski. Demonstracje 1majowe z początku XX wieku to integralna część „Rewolucji 1905r.”, która wymierzona była w Carat i na celu miała walkę o odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. W 1905 r. doszło do masakry demonstrujących, zginęło wówczas 37 protestujących a kilkudziesięciu zostało rannych.
Losowe zdjęcie


Spotkanie Noworoczne SLD w Kaliszu - 11 stycznia 2013r.

Więcej
Newsletter
Chcesz otrzymywać aktualności? Wpisz swój email i kliknij OK


Powered by VAO Engine 2.0