Linki
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014
Dokumenty programowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Wyniki Wyborów do SENATU 2011
Wyniki Wyborów do SEJMU 2011
Wyniki Wyborów Samorządowych 2010
INICJATYWY USTAWODAWCZE KLUBU POSELSKIEGO LEWICA
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2009
Prognoza pogody dla Miasta Kalisza
Jak zostać członkiem SLD?
LESZEK ALEKSANDRZAK

 
   dr Magdalena Ogórek w Kaliszu 2015-03-01
W niedzielę 1 marca 2015r dr Magdalena Ogórek odwiedziła Kalisz.

Leszek Aleksandrzak - szef kampanii wyborczej dr Magdaleny Ogórek - kandydatki SLD na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej sprawił, że nasza kandydatka przejeżdżająca przez Południową Wielkopolskę zatrzymała się w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. Podczas tej wizyty miała okazje spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać o ich największych problemach.

W Kaliszu doszło również do spotkania z Władzami Miasta Kalisza.
Podczas rozmowy z kandydatką SLD na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nowe władze Kalisza podniosły m.in. temat budowy drogi o podwyższonym standardzie (dwa pasy w jednym kierunku) łączącej Kalisz z Koninem, przez który przebiega autostrada i zmodernizowana linia kolejowa łącząca Warszawę z Poznaniem i dalej z Berlinem.

Przy wejściu do Ratusza dr Magdalena Ogórek zwróciła się do mieszkańców Kalisza, że dziś jest tylko przejazdem i zatrzymała się na chwilę w Kaliszu, ale jeszcze podczas tej kampanii wyborczej przyjedzie na dłużej do Grodu nad Prosną i spotka się, już wkrótce, z wyborcami.

Zapraszamy do "Galerii" na naszej stronie, na której zamieściliśmy relację fotograficzną z wizyty dr Magdaleny Ogórek w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej
   Magdalena Ogórek spotkała się z Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Coriną Cretu 2015-02-26
Dziś w biurze Komisji Europejskiej w Warszawie odbyło się spotkanie kandydatki na Prezydenta RP Magdaleny Ogórek z Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Coriną Cretu.

Rozmowa dotyczyła nowego okresu budżetowania w UE, którego jednym z głównych zadań - zdaniem M. Ogórek - jest tworzenie nowych miejsc pracy oraz inwestycje w badania i rozwój. Poruszono także sprawę polityki unijnej w kontekście sytuacji na Ukrainie oraz potrzebę dyplomatycznego rozwiązania konfliktu, co podkreśliła sama kandydatka.

Magdalena Ogórek mówiła o udziale kobiet w polskiej polityce i potrzebie ich jednoczenia na rzecz wzmocnienia roli w stanowieniu prawa w całej Unii Europejskiej. Cretu zgodziła się z M. Ogórek, że potrzeba więcej kobiet w polityce.


Źródło: www.sld.org.pl

Więcej
    Stanowisko w sprawie rezygnacji radnych PO i WdK z udziału w pracach Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Kalisza 2015-02-12
Zapraszamy do zapoznania się z treścią:
Stanowiska Klubów Radnych Stowarzyszenia Wspólny Kalisz,
Sojuszu Lewicy Demokratycznej
oraz Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej Kalisza

w sprawie rezygnacji radnych PO i WdK z udziału w pracach Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Kalisza.

Stanowisko zostało zaprezentowane podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza przez radnego Dariusza Witonia - Przewodniczącego Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej Rady Miejskiej Kalisza ...

Więcej
   Oświadczenie w sprawie odwołania wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Kalisza 2015-02-12
Publikujemy poniżej treść:
Oświadczenia Klubów Radnych Stowarzyszenia Wspólny Kalisz,
Sojuszu Lewicy Demokratycznej
oraz Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej Kalisza

w sprawie odwołania radnego Grodzińskiego z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Kalisza

wygłoszonego podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza przez Magdalenę Spychalską - Przewodnicząca Klubu Radnych Stowarzyszenia Wspólny Kalisz.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią oświadczenia ...

Więcej
   Zmarł nasz przyjaciel Stanisław Sikorski 2015-01-29
Dziś dotarła do nas tragiczna informacja o nagłej śmierci

naszego przyjaciela STANISŁAWA SIKORSKIEGO

- człowieka lewicy, polityka, senatora III kadencji, nauczyciela i dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaliszu, wicekuratora oświaty, prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz przewodniczącego Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Będzie nam go bardzo brakowało ...Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza władze Kalisza, radni, przedstawiciele jednostek, pracownicy Urzędu Miejskiego i przybili goście uczcili pamięć zmarłego Stanisława Sikorskiego minutą ciszy.


Pogrzeb Stanisława Sikorskiego
odbędzie się w piątek, 6 lutego, o godz. 11.30.,
w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie, a dalej uroczystości pogrzebowe przeniosą się na pobliski cmentarz parafialny.

Więcej
   Najnowszy sondaż: Najwięcej zyskuje SLD! 2015-01-26
31 proc. deklarujących udział w wyborach parlamentarnych chce oddać głos na PO. Na reprezentantów PiS razem z Solidarną Polską i Polską Razem zagłosowałoby 27 proc. To wyniki styczniowego badania TNS Polska.

Trzecie miejsce zająłby SLD z poparciem 11 proc. Za nim PSL 8 proc. głosów.
Pod progiem wyborczym ponownie plasuje się Nowa Prawica, która otrzymałaby 4 proc. głosów i Twój Ruch - 2 proc.

Poparcie dla PO i PiS spadło w porównaniu z grudniem.
Na Platformę Obywatelską głosowałoby o 3 punkty proc. mniej niż przed miesiącem, na PiS - o 2 punkty proc.

Najwięcej w najnowszym badaniu zyskał SLD - donosi Wirtualna Polska.


Źródło: sld.org.pl na podstawie wp.pl

Więcej
   Magdalena Ogórek kandydatką SLD na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2015-01-09
Dziś w siedzibie SLD w Warszawie oficjalnie ogłoszono, że doktor Magdalena Ogórek, rodowita Ślązaczka będzie kandydatką partii w wyborach prezydenckich.

Jest to jedyna kobieta zgłoszona do startu w tegorocznych wyborach.

Magdalena Ogórek ma za sobą pracę m.in. w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Centrum Informacyjnym Rządu za czasów premiera Leszka Millera, przez trzy lata była szefową gabinetu politycznego Grzegorza Napieralskiego.

W latach 2012-2014 była konsultantem w Narodowym Banku Polskim.

Dr Magdalena Ogórek, 35 lat. Rodowita Ślązaczka, mężatka, mama 9-letniej córki. Była dziennikarka, autorka programów o tematyce międzynarodowej, publicystka, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki.

Sprawowała funkcje m.in. Rzecznika prasowego Europejskiej Konferencji Ministrów Spraw Wewnętrznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa w Europie.

Ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką dwóch pozycji książkowych o tematyce historycznej i wielu artykułów naukowych.

Magdalena Ogórek to również animatorka kampanii profilaktyki zdrowotnej dot. zwalczania nowotworu piersi.

Więcej
   Nie żyje Józef Oleksy - były Premier i Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 2015-01-09
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś nad ranem, po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarł były premier RP, Józef Oleksy.

Józef Oleksy był jednym z ojców polskiej demokracji. Formalnie najwyższą funkcją państwową pełnioną przez Józefa Oleksego była funkcja Marszałka Sejmu.

Józef Oleksy urodził się w Nowy Sączu w 1946 roku. Był lewicowym Premierem Rzeczpospolitej w latach 1995-1996. Pełnił wiele funkcji, w tym wicepremiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Leszka Millera w 2004 roku. Wielokrotnie zasiadał w ławach poselskich.

Oleksy był również jednym z założycieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej a wcześniej SdRP.

W latach 2004-2005 był przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Był także członkiem obecnych władz partii - do dnia dzisiejszego sprawował funkcję wiceprzewodniczącego.

Józef Oleksy był żonaty z Marią Oleksy. Miał dwoje dzieci: syna Michała i córkę Julię.

Więcej
   Budżet Miasta Kalisza na 2015r przyjęty jednogłośnie 2014-12-30
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza uchwalono Budżet Miasta Kalisza na 2015r.


Dariusz Witoń - Przewodniczący Klubu Radnych SLD Rady Miejskiej Kalisza prezentujący podczas Sesji stanowisko Klubu powiedział, że: terminy ustawowe nakładają na obecną koalicję rządzącą konieczność uchwalenia budżetu miasta Kalisza do końca grudnia 2015r.

W związku z powyższym „musimy” dziś zagłosować „ZA” przyjęciem tego budżetu, przygotowanego przez byłego prezydenta i radnych z jego otoczenia. Musimy go przyjąć mimo wielu uwag jakie do niego mamy.

Ale chciałbym zapewnić mieszkańców Kalisza w imieniu Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej, że dokonamy w nim wspólnie wiele zmian, na których wprowadzenie nie mogliśmy sobie pozwolić z uwagi na bardzo krótki okres od otrzymania przez nas mandatów radnych do dnia dzisiejszego …

Więcej ...

Więcej
   Wniosek Radnych SLD, WK i PiS w sprawie przygotowania tzw. bilansu otwarcia poprzedzonego szczegółową kontrolą działalności poprzednich władz Kalisza 2014-12-30
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza radny Dariusz Witoń - przewodniczący struktur miejskich SLD w Kaliszu przekazał na ręce Grzegorza Sapińskiego - Prezydenta Miasta Kalisza wniosek podpisany przez radnych nowej koalicji z SLD, Wspólnego Kalisza oraz PiS w sprawie w sprawie przygotowania tzw. bilansu otwarcia poprzedzonego szczegółową kontrolą działalności poprzednich władz Kalisza.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią przedmiotowego wniosku ...

Więcej
 
Ostatni newsdr Magdalena Ogórek w Kaliszu
W niedzielę 1 marca 2015r dr Magdalena Ogórek odwiedziła Kalisz.

Leszek Aleksandrzak - szef kampanii wyborczej dr Magdaleny Ogórek - kandydatki SLD na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej sprawił, że nasza kandydatka przejeżdżająca przez Południową Wielkopolskę zatrzymała się w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. Podczas tej wizyty miała okazje spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać o ich największych problemach.

W Kaliszu doszło również do spotkania z Władzami Miasta Kalisza.
Podczas rozmowy z kandydatką SLD na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nowe władze Kalisza podniosły m.in. temat budowy drogi o podwyższonym standardzie (dwa pasy w jednym kierunku) łączącej Kalisz z Koninem, przez który przebiega autostrada i zmodernizowana linia kolejowa łącząca Warszawę z Poznaniem i dalej z Berlinem.

Przy wejściu do Ratusza dr Magdalena Ogórek zwróciła się do mieszkańców Kalisza, że dziś jest tylko przejazdem i zatrzymała się na chwilę w Kaliszu, ale jeszcze podczas tej kampanii wyborczej przyjedzie na dłużej do Grodu nad Prosną i spotka się, już wkrótce, z wyborcami.

Zapraszamy do "Galerii" na naszej stronie, na której zamieściliśmy relację fotograficzną z wizyty dr Magdaleny Ogórek w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.
Losowe zdjęcie


IV Kongres SLD w Warszawie

Więcej
Newsletter
Chcesz otrzymywać aktualności? Wpisz swój email i kliknij OK


Powered by VAO Engine 2.0