Sonda
Jak oceniasz działania podejmowane przez obecnego Prezydenta Miasta Kalisza

Źle
Raczej Źle
Raczej Dobrze
Dobrze
Nie mam zdaniagłosowało: 543 osób
Pokaż wyniki

Więcej ankiet
Linki
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014
Dokumenty programowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Wyniki Wyborów do SENATU 2011
Wyniki Wyborów do SEJMU 2011
Wyniki Wyborów Samorządowych 2010
INICJATYWY USTAWODAWCZE KLUBU POSELSKIEGO LEWICA
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2009
Prognoza pogody dla Miasta Kalisza
Jak zostać członkiem SLD?
LESZEK ALEKSANDRZAK 
   Dariusz Witoń - Podwyżki opłat za ciepło w Kaliszu 2014-07-14
Podczas dzisiejszej Konferencji Prasowej radny Dariusz Witoń - przewodniczący Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kaliszu poinformował o podwyżkach opłat za ciepło w Kaliszu.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią oświadczenia radnego Dariusza Witonia ...

Więcej
   Oświadczenie Klubu Radnych SLD Rady Miejskiej Kalisza w sprawie inwestycji drogowych w Kaliszu 2014-07-14
Podczas dzisiejszej Konferencji Prasowej SLD w Kaliszu radna Karolina Pawliczak - wiceprzewodnicząca struktur miejskich SLD w Kaliszu przedstawiła Oświadczenie Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej Rady Miejskiej Kalisza w sprawie inwestycji drogowych w Kaliszu.

Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią ...

Więcej
   Wystąpienie Wiceprzewodniczącego SLD Leszka Aleksandrzaka w sejmowej debacie nad wyrażeniem wotum nieufności wobec rządu premiera Donalda Tuska i powołaniem Piotra Glińskiego na prezesa Rady Ministrów 2014-07-09
Zapraszamy do zapoznania się z treścią dzisiejszego wystąpienia Wiceprzewodniczącego SLD Leszka Aleksandrzaka w sejmowej debacie nad wyrażeniem wotum nieufności wobec rządu premiera Donalda Tuska i powołaniem Piotra Glińskiego na prezesa Rady Ministrów.

Więcej ....

Więcej
   Leszek Aleksandrzak - Wyjątkowo gorąco zapowiada się środa w Sejmie 2014-07-07
Wyjątkowo gorąco zapowiada się środa w Sejmie. Posłowie będą rozpatrywać wniosek PiS o tzw. konstruktywne wotum nieufności dla rządu premiera Donalda Tuska i zastąpienie go Piotrem Glińskim - napisał na swym oficjalnym profilu na faceebooku poseł Leszek Aleksandrzak - wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Tym razem ja wystąpię z 15-minutowym oświadczeniem w imieniu Klubu Parlamentarnego SLD i nad jego treścią właśnie pracuję. Wbrew pozorom w ciągu 15. minut trudno jest przedstawić rzetelną recenzję skompromitowanego do szpiku kości rządu premiera Tuska i odnieść się do egzotycznej kandydatury Piotra Glińskiego.

Jeśli macie jakieś sugestie, pomysły, propozycje - dajcie znać w komentarzach (na faceebooku).

Efekt dzisiejszej pracy będzie można zobaczyć w Sejmie w najbliższą środę, w godzinach przedpołudniowych - dodał Leszek Aleksandrzak.Źródło:
www.facebook.com/
leszek.aleksandrzak

Więcej
   Komunikat: Współpraca z Twoim Ruchem tylko w sprawie afery podsłuchowej 2014-07-02
Informujemy, że wbrew pojawiającym się informacjom o „szerokiej współpracy” Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Twojego Ruchu zawiązana we wtorek, 1 lipca br. współpraca zakłada tylko 
i wyłącznie porozumienia na płaszczyźnie sejmowej dotyczącej wyjaśnienia wszystkich wątków afery podsłuchowej. Wczorajsza rozmowa przewodniczącego SLD Leszka Millera i przewodniczącego Twojego Ruchu Janusza Palikota dotyczyła tylko tych kwestii. Nie było mowy o żadnych wspólnych listach czy działaniach dotyczących wyborów do samorządów lokalnych czy parlamentu krajowego.

Rozmowy odbyły się na mocy decyzji Zarządu Krajowego SLD, który w czwartek, 26 czerwca br. upoważnił przewodniczącego SLD do szerokich konsultacji i daleko posuniętej kooperacji ze wszystkimi silami politycznymi w Sejmie w celu wyjaśnienia wszystkich wątków tzw. afery podsłuchowej. Zarząd upoważnił szefa SLD do takich rozmów z Twoim Ruchem, który posiada odpowiednia liczbę posłów do składania wraz z Klubem Poselskim Sojuszu wniosków parlamentarnych w tej sprawie.

SLD i Twój Ruch planują razem skierować 17 inicjatyw w sprawie wyjaśnienia afery podsłuchowej. Będą to między innymi wnioski o powołanie komisji śledczych, w tym dwa Sojuszu oraz wnioski o wota nieufności wobec skompromitowanych aferą ministrów rządu Donalda Tuska – spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza oraz spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

/-/ Centrum Medialne SLD

Więcej
    Wystąpienie radnego Dariusza Witonia w sprawie Absolutorium dla Prezydenta Miasta Kalisza za 2013r 2014-06-26
Zapraszamy do zapoznania się z treścią wystąpienia Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawie udzielenia Absolutorium dla Prezydenta Miasta Kalisza za 2013rok wygłoszonego przez radnego Dariusza Witonia podczas dzisiejszej XLIX Sesji Rady Miejskiej Kalisza ...

Więcej
   Wystąpienie radnej SLD Kamili Majewskiej w dyskusji w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Grzegorzem Sapińskim 2014-06-26
Kolejnym z punktów dzisiejszej XLIX Sesji Rady Miejskiej Kalisza była dyskusja na temat obrony radnego Grzegorza Sapinskiego przed zwolnieniem go z pracy. Ciekawą dyskusję podsumowała Kamila Majewska - radna SLD.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią wystąpienia ...

Więcej
   Karolina Pawliczak – stanowisko rozpoczynające podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza dyskusję w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym opozycji 2014-06-26
Zapraszamy do zapoznania się z treścią wystąpienia radnej Karoliny Pawliczak – wiceprzewodniczącej struktur miejskich Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kaliszu otwierające podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza dyskusję na temat wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Grzegorzem Sapińskim ...

Więcej
   Komentarz radnego Tomasza Grochowskiego do propozycji uchwały w sprawie emisji nowych obligacji komunalnych na łączną kwotę 40 milionów zlotych 2014-06-26
Jednym z punktów dzisiejszej XLIX Sesji Rady Miejskiej Kalisza była emisja nowych obligacji komunalnych oraz ich zbywania, nabywania i wykupu. W imieniu Klubu Radnych SLD głos zabrał radny Tomasz Grochowski.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią tego wystąpienia …

Więcej
   Wystąpienie Leszka Millera podczas dzisiejszej debaty w Sejmie na temat tzw afery podsłuchowej 2014-06-25
Dziś w Sejmie na wniosek SLD Donald Tusk złożył informację o tzw. aferze podsłuchowej. Szef SLD Leszek Miller punktował w swoim wystąpieniu szefa rządu, a także zaapelował do wyborców: Tusk usilnie pracuje na powrót Kaczyńskiego, ale to nie jest jedyna alternatywa. Macie SLD, wracajcie do swojego domu, jest gdzie i po co wracać - mówił.

Nie obchodzi nas, kto w szeregach tej partii jest, posługując się językiem nagranych polityków, starą komuszką, tutaj stawiam kropki, a kto nadętym babskiem, kto należy do żulii lwowskiej, w jakiej strukturze jest szambo, ani nawet troski ministra, który nie możę zdobyć armaniaku i martwi się, że z trudem uzyskane cygara nie przypadły do gustu jego zwierzchnikowi. Interesuje nas, jak to możliwe, że szef MSZ nie zgadza się z prowadzoną przez siebie polityką, a szef MSW stwierdza, że państwo polskie, pod zwierzchnictwem premiera Tuska, istnieje tylko teoretycznie - mówił dziś z sejmowej mównicy szef SLD, Leszek Miller.

Chcemy dowiedzieć się, jak wygląda stan finansowy Polskich Inwestycji Rozwojowych, interesuje nas, jak są dotowane pod stołem lotniska i spółki lotnicze, szczególnie gdy dototwany nad stołem LOT może upaść, interesuje nas wojna rządu z panem Jakubasem, jakie są zadania specgrupy do walki z tym biznesmenem i co ma na myśli Sienkiewicz, że trzeba "bardziej go okraść". Kto odpowiada za brak nadzoru nad budową gazportu, za to, że tankowce z gazem nie będą odbierane, interesuje nas jeszcze wiele innych patologii ujawnionych w nagraniach i będziemy kierować odpowiednie wnioski i zapytania do właściwych organów - Zapowiedział Miller.

- Wszystkie ujawnione patologie muszą być wyjaśnione. Złożyliśmy wnioski do NIK i prokuratury. Nie pozwolimy na zapudrowanie faktów, bo wyłania się z tych taśm obraz państwa życzliwego wobec "swoich" i nieżyczliwego dla "innych". Informacje, które przeniknęły do opinii publicznej nie znikną, nawet jeśli premier Tusk wymieni kilku ministrów czy otrzyma wotum zaufania, nie znikną informacje, gdzie dominuje odstręczający język, pycha i arogancja - podkreślał szef SLD.

- Premier chce oczywiście słusznie, dojść, kto nagrywa, wstydzi się za podsłuchiwnaych, ale niestety z powodu formy. Gdyby podsłuchani nie posługiwali się wulgaryzmami, wszystko byłoby w porządku - i to jest najgorsze. - mówił Miller.

- Niewątpliwie, służby muszą się dowiedzieć kto i po co nagrywał, ale ważne też, kto i co powiedział. Tu się różnimy, koalicja uważa, że najważniejsze, kto nagrał. Nie wykluczam, że na nagraniach są luidzie SLD, ale najważniejsze, co było powiedziane, bo z tego można wyciągać wnioski i budować państwo - dodał szef SLD.

- Są ministrowie, którzy mówią szczerze, ale czynią to po pijaku. Premier z afery nagraniowej robi aferę węglową, z Ukrainą w tle i z Unią. My też mieliśmy problem z nagraniami, ale do głowy nam nie przyszło, żeby uważać, że Michnik był nasłany przez obce państwo. To samo dotyczy Oleksego i Gudzowatego, szukaliśmy źródeł tu, w słabości ludzkiej i niedoskonałości polityków. Wbrew temu, co koalicja mówi, że PO-PSL jest tożsamy z państwem. Nie, kryzys dotyczy obozu rządzącego, a nie państwa - zauważał Miller.

- Dla sejmowej elegancji byłoby lepiej, jakby ten wniosek został złożony wcześniej. Lakoniczne wystąpienie premiera nie jest uzasadnieniem dla tak poważnego wniosku. Jeżeli nic nie pomoże i kryzys się będzie pogłębiał, trzeba zorganizować przyspieszone wybory. W 2005 r. premier Tusk nawoływał: gdybyście kierowali się rozumiem i poczuciem wstydu, to głosowalibyście za rozwiązaniem parlamentu, a rok później, po ujawnieniu taśm posłanki Beger, mówi, że wszyscy powinni domagać się dymisji Jarosława Kaczyńskiego. - podkreślał Miller.

- Tusk usilnie pracuje na powrót Kaczyńskiego, ale to nie jest jedyna alternatywa. Macie SLD, wracajcie do swojego domu, jest gdzie i po co wracać - powiedział szef Sojuszu.


Pełne wystapienie Leszka Millera mogą zobaczyć Państwo tutaj ...
http://videosejm.pl/data/
movies/leszek-miller-25-06-14w.mp4

Więcej
 
Ostatni newsDariusz Witoń - Podwyżki opłat za ciepło w Kaliszu
Podczas dzisiejszej Konferencji Prasowej radny Dariusz Witoń - przewodniczący Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kaliszu poinformował o podwyżkach opłat za ciepło w Kaliszu.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią oświadczenia radnego Dariusza Witonia ...
Losowe zdjęcie


Narodowe Święto Niepodległości 2009r

Więcej
Newsletter
Chcesz otrzymywać aktualności? Wpisz swój email i kliknij OK


Powered by VAO Engine 2.0