Linki
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014
Dokumenty programowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Wyniki Wyborów do SENATU 2011
Wyniki Wyborów do SEJMU 2011
Wyniki Wyborów Samorządowych 2010
INICJATYWY USTAWODAWCZE KLUBU POSELSKIEGO LEWICA
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2009
Prognoza pogody dla Miasta Kalisza
Jak zostać członkiem SLD?
LESZEK ALEKSANDRZAK

 
   510 000 podpisów poparcia dla Magdaleny Ogórek dostarczone do PKW! 2015-03-26
Sztab wyborczy kandydatki SLD na prezydenta Magdaleny Ogórek złożył w dziś w Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie ponad 510 tys. podpisów pod jej kandydaturą.

Liczba zebranych podpisów jest ponad dwa razy większa niż te, które w PKW złożył Bronisław Komorowski.

– Chcę bardzo serdecznie za nie podziękować. To są podpisy tych Polaków, którzy uważają, że prezydent powinien stać na straży prawa – powiedziała Magdalena Ogórek na podsumowaniu zbiórki podpisów. Jednocześnie dziękowała za zaufanie, którym obdarzają ją Polacy. -

W ciągu ostatniego tygodnia wzrost zaufania Polaków do mojej osoby, do mojej kandydatury, to jest wzrost o kilkanaście procent - zaznaczyła kandydatka SLD.

Na konferencji prasowej obiecywała również, że jeśli wygra wybory prezydenckie, "na pewno będzie stać na straży prawa". - Do tej pory prezydent cały czas jest kojarzony z tymi funkcjami, na które ma bardzo mały wpływ, czyli np. z obronnością. Najważniejszą funkcja prezydenta jest stanie na straży prawa, powinien pilnować rządu, by nie tworzyli złego prawa. Jeśli złe prawo jest tworzone, prezydent powinien je zawetować - oceniła Ogórek.


Magdalenie Ogórek podczas przekazania zebranych podpisów poparcia do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie towarzyszyła również grupa członków SLD z Kalisza i powiatu kaliskiego, na czele z Anną Szymczak - sekretarzem Rady Miejskiej SLD w Kaliszu.

Więcej
   IV Sejmik Kobiet Lewicy: CZAS KOBIET ! 2015-03-07
IV Sejmik Kobiet Lewicy obradował dziś w Warszawie pod hasłem "Czas kobiet". Podczas mocnego wystąpienia adresowanego do swoich koleżanek Magdalena Ogórek zaapelowała do prezydenta Komorowskiego o podpisanie konwencji antyprzemocowej.

Obrady Sejmiku otworzyła przewodnicząca Stowarzyszenia Sejmik Kobiet Lewicy, Katarzyna Piekarska, która zwróciła się z apelem do prezydenta, aby nie bał się hierarchów kościelnych i podpisał konwencją antyprzemocową. Zapowiadając z kolei wystąpienie kandydatki SLD na urząd Prezydenta Piekarska powiedziała, że Magdalena Ogórek jest osobą niezwykle wrażliwą społecznie. Jak słyszę słowa o Magdzie, że jest Barbie, to myślę sobie, czy o Dudzie powiedziano by, że to Ken - podsumowała ostatnie ataki medialne na dr Ogórek.

Magdalena Ogórek rozpoczęła swoje wystąpienie od słów solidarności z wieloma bezimiennymi bohaterkami, które codziennie zmagają się z przemocą i mobbingiem. Potrzebna jest nam Polska, w której kobieta decyduje o swoim życiu. Chcę szybkiego przyjęcia ustawy o in vitro - powiedziała kandydatka SLD. Adresując swój przekaz również do urzędującego Prezydenta RP mówiła o konieczności podpisania przez niego konwencji antyprzemocowej. Potrzebny jest nam prezydent, który powinien stać na straży prawa, a nie tylko na krześle - powiedziała Ogórek.

Kandydatka SLD odniosła się też do spraw międzynarodowych i kwestii bezpieczeństwa kraju. Rozmawiałabym z Putinem, tak samo jak zrobił to przedwczoraj premier Włoch, bo nie chcę by dyplomację zastąpiły czołgi. Kiedy mówiłam o stworzeniu Gwardii Narodowej politycy reagowali zdziwieniem. Kiedy mówił o tym szef MON wszyscy byli zachwyceni - powiedziała Ogórek.

Cześć przemówienia była adresowana bezpośrednio do uczestniczek Sejmiku. Jeśli zostanę prezydentem każda ustawa, która nie będzie respektowała praw kobiet będzie wetowana - zapewniła zgromadzone.

Poparcia kandydaturze Ogórek udzieliła też silna delegacja Partii Europejskich Socjalistów, która przybyła do stolicy. Bezpośrednio w swoich przemówieniach uczynili to przewodniczący PES Siergiej Staniszew, wiceprzewodnicząca PES Women Maria Bijl, a także zastępczyni sekretarza generalnego PES Marije Laffeber.

Przewodniczący SLD Leszek Miller, wspólnie z Pauliną Piechną-Więckiewicz, Moniką Pniakowsą i Katarzyną Kądzielą wręczył doroczne nagrody i odznaczenia "Stalowego Goździka 2015". Specjalne wyróżnienia otrzymały; Agnieszka Nazaruk - Zdanuczyk woj. podlaskie, Małgorzata Bil - Jaruzelska , woj. podlaskie, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska , woj. dolnośląskie, Anna Uzdowska , woj. mazowieckie, Maria Woźnicka, woj. zachodniopomorski, Łucja Pamulska, woj. lubelskie, Anna Kocemba, woj. małopolskie, Zofia Sójka, woj. łódzkie, Dorota Stasikowska - Woźniak, woj. śląskie, Jolanta Świtała , woj. pomorskie, Halina Karpińska, woj. świętokrzyskie, Alicja Twardowska - Jania, woj. opolskie, Alina Bitner , woj. wielkopolskie, Gabriela Nowak, woj. warmińsko - mazurskie, Małgorzata Niewiadomska - Cudak, woj. łódzkie - STALOWY GOŹDZIK 2015, Urszula Nowakowska - honorowe wyróżnienie Stalowy Goździk 2015.

Szef Sojuszu podsumował główną cześć Sejmiku mówiąc, że z ciekawością politycy SLD będą czekać z kim Magdalena Ogórek spotka się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jeśli w Polsce ma być więcej równych szans to musi być nas więcej parlamentarzystów lewicy - dodał.

Sejmik zakończyły dyskusje w panelach tematycznych:
- Czas liderek. Demokracja bez kobiet to pół demokracji.
- Kobiety lewicy przeciw przemocy.
- Edukacja i zdrowie - prawem każdej z nas.
- Bieda z nędzą - ekonomia nierówności.


IV Sejmik Kobiet Lewicy przyjął na zakończenie swoją deklarację programową.


Wśród organizatorów Sejmiku należy wymienić przede wszystkim Partię Europejskich Socialistów, która nie tylko współorganizowała to przedsięwzięcie, ale też jej europejscy przedstawiciele aktywnie włączyli się w sam przebieg imprezy. Wśród osób, bez których Sejmik nie mógłby się odbyć należy wymienić, Przewodniczącą Stowarzyszenia Sejmik Kobiet Lewicy, Katarzynę Piekarską, koordynatorkę IV edycji Sejmiku, Katarzynę Kądzielę, Wiceprzewodniczącą SLD, Paulinę Piechnę-Więckiewicz, Przewodniczącą Forum Kobiet, Monikę Pniakowsą oraz Agatę Czarnacką z portalu Lewica24.pl.


Źródło: www.sld.org.pl

Więcej
   Sejm poparł projekt SLD ws. emerytur 2015-03-05
Sejm niemal jednogłośnie przyjął w czwartek propozycję SLD w sprawie doprecyzowania zasad wyliczania kapitału początkowego oraz wysokości emerytur. – To decyzja, która stwarza szansę na wyższe świadczenia emerytalne dla przyszłych emerytów oraz tych, którzy już teraz pobierają te świadczenia – powiedziała posłanka SLD Anna Bańkowska, autorka zmian.

Chodzi konkretnie o nowelę ustawy o emeryturach i rentach z FUS. W głosowaniu projekt poparli niemal wszyscy posłowie – tylko jeden z nich wstrzymał się od głosu. To druga w tej kadencji SLD inicjatywa Sojuszu, a piąta od 2007 r., która daje szanse na wyższe emerytury w przyszłości. – Musimy chronić poziom przyszłych emerytur kapitałowych. Według danych statystycznych emerytury „po nowemu” będą dużo niższe niż te obliczane zgodnie ze starą wersją. Trzeba zatem robić wszystko to, co daje szansę na to, żeby przyszła emerytura odzwierciedlała wkład obywatela w jej poziom w postaci wpłacanych składek. Będziemy nad tym czuwać – zapewniła Anna Bańkowska. Jednocześnie zapowiedziała kolejne inicjatywy ustawodawcze w sprawie systemu emerytalnego.

Nowelizacja, która przyjął w czwartek Sejm dotyczy m.​in. sposobu wyliczania w zależności od przeciętnej długości życia po przejściu na emeryturę. SLD zaproponował, aby osoba przechodząca na emeryturę mogła zdecydować, by do wyliczenia emerytury przyjąć ogłaszane przez GUS tablice dalszego trwania życia obowiązujące w dniu osiągnięcia wieku emerytalnego, a nie obowiązujące w dacie przyznania świadczenia.

Nowelizacja przewiduje ponadto zmianę zasad zaliczenia do kapitału początkowego okresu nauki w szkole wyższej na jednym kierunku. Studenci, którzy studiowali przed styczniem 1999 r., a mieli bardzo krótki okres opłacania składek w tym okresie, będą mieli prawo do zaliczenia całego okresu studiów do kapitału początkowego. Warunkiem jest, by osoba taka w momencie przechodzenia na emeryturę miała minimum 15 lat okresu składkowego.

Kolejna zmiana zaproponowana w noweli dotyczy urlopów wychowawczych. Zgodnie z obecnymi przepisami od stycznia 1999 r. okres opieki nad dziećmi jest okresem składkowym, a do stycznia 1999 r. - nieskładkowym. Zdaniem posłanki Anny Bańkowskiej to powoduje, że matki, które będą mieć emeryturę przeliczaną w formule kapitałowej tracą na wymiarze - i tak niskiego - świadczenia. Nowelizacja wprowadza przepisy, które zapewnią równe potraktowanie sytuacji kobiet po styczniu 1999 r. jak i przed, jeśli chodzi o wkład w nowy wymiar emerytury kapitałowej.


Źródło: www.sld.org.pl

Więcej
   dr Magdalena Ogórek w Kaliszu 2015-03-01
W niedzielę 1 marca 2015r dr Magdalena Ogórek odwiedziła Kalisz.

Leszek Aleksandrzak - szef kampanii wyborczej dr Magdaleny Ogórek - kandydatki SLD na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej sprawił, że nasza kandydatka przejeżdżająca przez Południową Wielkopolskę zatrzymała się w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. Podczas tej wizyty miała okazje spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać o ich największych problemach.

W Kaliszu doszło również do spotkania z Władzami Miasta Kalisza.
Podczas rozmowy z kandydatką SLD na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nowe władze Kalisza podniosły m.in. temat budowy drogi o podwyższonym standardzie (dwa pasy w jednym kierunku) łączącej Kalisz z Koninem, przez który przebiega autostrada i zmodernizowana linia kolejowa łącząca Warszawę z Poznaniem i dalej z Berlinem.

Przy wejściu do Ratusza dr Magdalena Ogórek zwróciła się do mieszkańców Kalisza, że dziś jest tylko przejazdem i zatrzymała się na chwilę w Kaliszu, ale jeszcze podczas tej kampanii wyborczej przyjedzie na dłużej do Grodu nad Prosną i spotka się, już wkrótce, z wyborcami.

Zapraszamy do "Galerii" na naszej stronie, na której zamieściliśmy relację fotograficzną z wizyty dr Magdaleny Ogórek w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej
   Magdalena Ogórek spotkała się z Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Coriną Cretu 2015-02-26
Dziś w biurze Komisji Europejskiej w Warszawie odbyło się spotkanie kandydatki na Prezydenta RP Magdaleny Ogórek z Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Coriną Cretu.

Rozmowa dotyczyła nowego okresu budżetowania w UE, którego jednym z głównych zadań - zdaniem M. Ogórek - jest tworzenie nowych miejsc pracy oraz inwestycje w badania i rozwój. Poruszono także sprawę polityki unijnej w kontekście sytuacji na Ukrainie oraz potrzebę dyplomatycznego rozwiązania konfliktu, co podkreśliła sama kandydatka.

Magdalena Ogórek mówiła o udziale kobiet w polskiej polityce i potrzebie ich jednoczenia na rzecz wzmocnienia roli w stanowieniu prawa w całej Unii Europejskiej. Cretu zgodziła się z M. Ogórek, że potrzeba więcej kobiet w polityce.


Źródło: www.sld.org.pl

Więcej
    Stanowisko w sprawie rezygnacji radnych PO i WdK z udziału w pracach Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Kalisza 2015-02-12
Zapraszamy do zapoznania się z treścią:
Stanowiska Klubów Radnych Stowarzyszenia Wspólny Kalisz,
Sojuszu Lewicy Demokratycznej
oraz Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej Kalisza

w sprawie rezygnacji radnych PO i WdK z udziału w pracach Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Kalisza.

Stanowisko zostało zaprezentowane podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza przez radnego Dariusza Witonia - Przewodniczącego Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej Rady Miejskiej Kalisza ...

Więcej
   Oświadczenie w sprawie odwołania wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Kalisza 2015-02-12
Publikujemy poniżej treść:
Oświadczenia Klubów Radnych Stowarzyszenia Wspólny Kalisz,
Sojuszu Lewicy Demokratycznej
oraz Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej Kalisza

w sprawie odwołania radnego Grodzińskiego z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Kalisza

wygłoszonego podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza przez Magdalenę Spychalską - Przewodnicząca Klubu Radnych Stowarzyszenia Wspólny Kalisz.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią oświadczenia ...

Więcej
   Zmarł nasz przyjaciel Stanisław Sikorski 2015-01-29
Dziś dotarła do nas tragiczna informacja o nagłej śmierci

naszego przyjaciela STANISŁAWA SIKORSKIEGO

- człowieka lewicy, polityka, senatora III kadencji, nauczyciela i dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaliszu, wicekuratora oświaty, prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz przewodniczącego Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Będzie nam go bardzo brakowało ...Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza władze Kalisza, radni, przedstawiciele jednostek, pracownicy Urzędu Miejskiego i przybili goście uczcili pamięć zmarłego Stanisława Sikorskiego minutą ciszy.


Pogrzeb Stanisława Sikorskiego
odbędzie się w piątek, 6 lutego, o godz. 11.30.,
w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie, a dalej uroczystości pogrzebowe przeniosą się na pobliski cmentarz parafialny.

Więcej
   Najnowszy sondaż: Najwięcej zyskuje SLD! 2015-01-26
31 proc. deklarujących udział w wyborach parlamentarnych chce oddać głos na PO. Na reprezentantów PiS razem z Solidarną Polską i Polską Razem zagłosowałoby 27 proc. To wyniki styczniowego badania TNS Polska.

Trzecie miejsce zająłby SLD z poparciem 11 proc. Za nim PSL 8 proc. głosów.
Pod progiem wyborczym ponownie plasuje się Nowa Prawica, która otrzymałaby 4 proc. głosów i Twój Ruch - 2 proc.

Poparcie dla PO i PiS spadło w porównaniu z grudniem.
Na Platformę Obywatelską głosowałoby o 3 punkty proc. mniej niż przed miesiącem, na PiS - o 2 punkty proc.

Najwięcej w najnowszym badaniu zyskał SLD - donosi Wirtualna Polska.


Źródło: sld.org.pl na podstawie wp.pl

Więcej
   Magdalena Ogórek kandydatką SLD na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2015-01-09
Dziś w siedzibie SLD w Warszawie oficjalnie ogłoszono, że doktor Magdalena Ogórek, rodowita Ślązaczka będzie kandydatką partii w wyborach prezydenckich.

Jest to jedyna kobieta zgłoszona do startu w tegorocznych wyborach.

Magdalena Ogórek ma za sobą pracę m.in. w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Centrum Informacyjnym Rządu za czasów premiera Leszka Millera, przez trzy lata była szefową gabinetu politycznego Grzegorza Napieralskiego.

W latach 2012-2014 była konsultantem w Narodowym Banku Polskim.

Dr Magdalena Ogórek, 35 lat. Rodowita Ślązaczka, mężatka, mama 9-letniej córki. Była dziennikarka, autorka programów o tematyce międzynarodowej, publicystka, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki.

Sprawowała funkcje m.in. Rzecznika prasowego Europejskiej Konferencji Ministrów Spraw Wewnętrznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa w Europie.

Ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką dwóch pozycji książkowych o tematyce historycznej i wielu artykułów naukowych.

Magdalena Ogórek to również animatorka kampanii profilaktyki zdrowotnej dot. zwalczania nowotworu piersi.

Więcej
 
Ostatni news510 000 podpisów poparcia dla Magdaleny Ogórek dostarczone do PKW!
Sztab wyborczy kandydatki SLD na prezydenta Magdaleny Ogórek złożył w dziś w Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie ponad 510 tys. podpisów pod jej kandydaturą.

Liczba zebranych podpisów jest ponad dwa razy większa niż te, które w PKW złożył Bronisław Komorowski.

– Chcę bardzo serdecznie za nie podziękować. To są podpisy tych Polaków, którzy uważają, że prezydent powinien stać na straży prawa – powiedziała Magdalena Ogórek na podsumowaniu zbiórki podpisów. Jednocześnie dziękowała za zaufanie, którym obdarzają ją Polacy. -

W ciągu ostatniego tygodnia wzrost zaufania Polaków do mojej osoby, do mojej kandydatury, to jest wzrost o kilkanaście procent - zaznaczyła kandydatka SLD.

Na konferencji prasowej obiecywała również, że jeśli wygra wybory prezydenckie, "na pewno będzie stać na straży prawa". - Do tej pory prezydent cały czas jest kojarzony z tymi funkcjami, na które ma bardzo mały wpływ, czyli np. z obronnością. Najważniejszą funkcja prezydenta jest stanie na straży prawa, powinien pilnować rządu, by nie tworzyli złego prawa. Jeśli złe prawo jest tworzone, prezydent powinien je zawetować - oceniła Ogórek.


Magdalenie Ogórek podczas przekazania zebranych podpisów poparcia do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie towarzyszyła również grupa członków SLD z Kalisza i powiatu kaliskiego, na czele z Anną Szymczak - sekretarzem Rady Miejskiej SLD w Kaliszu.
Losowe zdjęcie


18 maja 2008

Więcej
Newsletter
Chcesz otrzymywać aktualności? Wpisz swój email i kliknij OK


Powered by VAO Engine 2.0