Linki
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014
Dokumenty programowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Wyniki Wyborów do SENATU 2011
Wyniki Wyborów do SEJMU 2011
Wyniki Wyborów Samorządowych 2010
INICJATYWY USTAWODAWCZE KLUBU POSELSKIEGO LEWICA
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2009
Prognoza pogody dla Miasta Kalisza
Jak zostać członkiem SLD?
LESZEK ALEKSANDRZAK

 
   Zmarł nasz przyjaciel Stanisław Sikorski 2015-01-29
Dziś dotarła do nas tragiczna informacja o nagłej śmierci

naszego przyjaciela STANISŁAWA SIKORSKIEGO

- człowieka lewicy, polityka, senatora III kadencji, nauczyciela i dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaliszu, wicekuratora oświaty, prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz przewodniczącego Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Będzie nam go bardzo brakowało ...Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza władze Kalisza, radni, przedstawiciele jednostek, pracownicy Urzędu Miejskiego i przybili goście uczcili pamięć zmarłego Stanisława Sikorskiego minutą ciszy.


Pogrzeb Stanisława Sikorskiego
odbędzie się w piątek, 6 lutego, o godz. 11.30.,
w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie, a dalej uroczystości pogrzebowe przeniosą się na pobliski cmentarz parafialny.

Więcej
   Najnowszy sondaż: Najwięcej zyskuje SLD! 2015-01-26
31 proc. deklarujących udział w wyborach parlamentarnych chce oddać głos na PO. Na reprezentantów PiS razem z Solidarną Polską i Polską Razem zagłosowałoby 27 proc. To wyniki styczniowego badania TNS Polska.

Trzecie miejsce zająłby SLD z poparciem 11 proc. Za nim PSL 8 proc. głosów.
Pod progiem wyborczym ponownie plasuje się Nowa Prawica, która otrzymałaby 4 proc. głosów i Twój Ruch - 2 proc.

Poparcie dla PO i PiS spadło w porównaniu z grudniem.
Na Platformę Obywatelską głosowałoby o 3 punkty proc. mniej niż przed miesiącem, na PiS - o 2 punkty proc.

Najwięcej w najnowszym badaniu zyskał SLD - donosi Wirtualna Polska.


Źródło: sld.org.pl na podstawie wp.pl

Więcej
   Magdalena Ogórek kandydatką SLD na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2015-01-09
Dziś w siedzibie SLD w Warszawie oficjalnie ogłoszono, że doktor Magdalena Ogórek, rodowita Ślązaczka będzie kandydatką partii w wyborach prezydenckich.

Jest to jedyna kobieta zgłoszona do startu w tegorocznych wyborach.

Magdalena Ogórek ma za sobą pracę m.in. w kancelarii prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Centrum Informacyjnym Rządu za czasów premiera Leszka Millera, przez trzy lata była szefową gabinetu politycznego Grzegorza Napieralskiego.

W latach 2012-2014 była konsultantem w Narodowym Banku Polskim.

Dr Magdalena Ogórek, 35 lat. Rodowita Ślązaczka, mężatka, mama 9-letniej córki. Była dziennikarka, autorka programów o tematyce międzynarodowej, publicystka, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki.

Sprawowała funkcje m.in. Rzecznika prasowego Europejskiej Konferencji Ministrów Spraw Wewnętrznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa w Europie.

Ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht, studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką dwóch pozycji książkowych o tematyce historycznej i wielu artykułów naukowych.

Magdalena Ogórek to również animatorka kampanii profilaktyki zdrowotnej dot. zwalczania nowotworu piersi.

Więcej
   Nie żyje Józef Oleksy - były Premier i Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 2015-01-09
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś nad ranem, po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarł były premier RP, Józef Oleksy.

Józef Oleksy był jednym z ojców polskiej demokracji. Formalnie najwyższą funkcją państwową pełnioną przez Józefa Oleksego była funkcja Marszałka Sejmu.

Józef Oleksy urodził się w Nowy Sączu w 1946 roku. Był lewicowym Premierem Rzeczpospolitej w latach 1995-1996. Pełnił wiele funkcji, w tym wicepremiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Leszka Millera w 2004 roku. Wielokrotnie zasiadał w ławach poselskich.

Oleksy był również jednym z założycieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej a wcześniej SdRP.

W latach 2004-2005 był przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Był także członkiem obecnych władz partii - do dnia dzisiejszego sprawował funkcję wiceprzewodniczącego.

Józef Oleksy był żonaty z Marią Oleksy. Miał dwoje dzieci: syna Michała i córkę Julię.

Więcej
   Budżet Miasta Kalisza na 2015r przyjęty jednogłośnie 2014-12-30
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza uchwalono Budżet Miasta Kalisza na 2015r.


Dariusz Witoń - Przewodniczący Klubu Radnych SLD Rady Miejskiej Kalisza prezentujący podczas Sesji stanowisko Klubu powiedział, że: terminy ustawowe nakładają na obecną koalicję rządzącą konieczność uchwalenia budżetu miasta Kalisza do końca grudnia 2015r.

W związku z powyższym „musimy” dziś zagłosować „ZA” przyjęciem tego budżetu, przygotowanego przez byłego prezydenta i radnych z jego otoczenia. Musimy go przyjąć mimo wielu uwag jakie do niego mamy.

Ale chciałbym zapewnić mieszkańców Kalisza w imieniu Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej, że dokonamy w nim wspólnie wiele zmian, na których wprowadzenie nie mogliśmy sobie pozwolić z uwagi na bardzo krótki okres od otrzymania przez nas mandatów radnych do dnia dzisiejszego …

Więcej ...

Więcej
   Wniosek Radnych SLD, WK i PiS w sprawie przygotowania tzw. bilansu otwarcia poprzedzonego szczegółową kontrolą działalności poprzednich władz Kalisza 2014-12-30
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza radny Dariusz Witoń - przewodniczący struktur miejskich SLD w Kaliszu przekazał na ręce Grzegorza Sapińskiego - Prezydenta Miasta Kalisza wniosek podpisany przez radnych nowej koalicji z SLD, Wspólnego Kalisza oraz PiS w sprawie w sprawie przygotowania tzw. bilansu otwarcia poprzedzonego szczegółową kontrolą działalności poprzednich władz Kalisza.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią przedmiotowego wniosku ...

Więcej
   Zdrowych i spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego 2015 Roku 2014-12-23
Najserdeczniejsze życzenia cudownych Świąt
pełnych ciepła, spokoju i radości,

a w Nowym 2015 Roku wielu sukcesów,
odważnych planów, mądrych decyzji,
satysfakcji i wszelkiej pomyślności

życzą
Zarząd i Rada Miejska SLD w Kaliszu

Więcej
   Koniec marzeń o dodatkach do emerytur dla wdów i wdowców po zmarłym współmałżonku. Posłowie koalicji PO-PSL po dwóch latach pracy nad projektem SLD w tej sprawie odrzucili go 2014-12-19
Koniec marzeń o dodatkach do emerytur dla wdów i wdowców po zmarłym współmałżonku. Posłowie koalicji PO-PSL po dwóch latach pracy nad projektem SLD w tej sprawie odrzucili go podczas posiedzenia sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. – To jest rzecz smutna i oznacza, że rząd niewłaściwie prowadzi politykę społeczną. Nie dostrzega tych najsłabszych – oceniła posłanka SLD Anna Bańkowska.

Projekt SLD zakładał przyznanie części świadczenia emerytalnego po zmarłym współmałżonku lub współmałżonce ich wdowom i wdowcom. Maksymalnie 25 proc. całej emerytury. – Ten zmarły całe życia odkładał składki na ubezpieczenie społeczne. To nie jest więc ani łaska ani jałmużna. To jest coś, co po zmarłym małżonku rodzinie się należy – zauważyła Anna Bańkowska.

Przypomniała, że takie rozwiązanie funkcjonuje w wielu europejskich krajach, m.in. Francji, Czechach, na Litwie, w Niemczech i we Włoszech. – Jest to rozwiązanie szczególnie ważne dla tych, którzy otrzymują najniższe emerytury. Jeśli jedno z małżeństwa umiera, to wdowie lub wdowcowi pozostaje żyć często za 700 zł – stwierdziła posłanka SLD. Zarzuciła także koalicji rządzącej, że nie podjęła żadnej dyskusji w sprawie projektu SLD, by np. wprowadzać go stopniowo – rozpoczynając o tych dostających najmniejsze świadczenia. – Odrzucono go bez skrupułów. Rząd mówi o polityce miłości, z której nic nie wynika. Czas zmienić to hasło na politykę litości i miłosierdzia – dodawała Anna Bańkowska.

Posłowie SLD zwracają także uwagę na brak waloryzacji zasiłków pielęgnacyjnych. Tadeusz Tomaszewski przypomniał, że te od 2006 r. nie były waloryzowane. I tu również pomimo złożonego projektu przez SLD, który podnosił kwoty zasiłku pielęgnacyjnego, projekt w zeszłym roku odrzuciła koalicja PO-PSL.
– Apelujemy do pani premier, aby rząd wziął pod uwagę kwestię waloryzacji zasiłku pielęgnacyjnego. Bliżej ludzi – tak, ale może bliżej ludzkich spraw – zaapelował poseł Tadeusz Tomaszewski.Źródło: www.sld.org.pl

Więcej
    PO z PiS dali Kościołowi rekordową sumę pieniędzy 2014-12-18
W przyszłym roku emeryci dostaną tylko 36 zł podwyżki, a tymczasem Kościół z budżetu państwa dostanie rekordową sumę na Świątynię Opatrzności Bożej – 16 mln zł – zauważył poseł SLD Wincenty Elsner oceniając przyjęty w czwartek przez Sejm budżet państwa na 2015 r.

Poseł SLD zwrócił uwagę na to, że z roku na rok rośnie suma pieniędzy przeznaczanych z pieniędzy podatników dla Świątyni Opatrzności Bożej, która budowana jest na warszawskim Wilanowie. W 2010 r. było to 1,6 mln zł, 2011 – 4 mln zł, 2012 – 9 mln zł, 2014 – 6 mln zł. – W 2015 r. będziemy więc mieli rekordowe 16 mln zł. Tylko 59 posłów z 460 wszystkich zasiadających w Sejmie było przeciwnych finansowaniu Kościoła z pieniędzy podatników - powiedział Wincenty Elsner.

Poseł zauważył, że w budżecie państwa na przyszły rok zwiększono także wydatki na Fundusz Kościelny o 23 mln zł, do ponad 100 mln zł. – Fundusz zgodnie zapowiedziami byłego premiera Donalda Tuska miał być zlikwidowany. I teraz okazuje się, że nie będzie – przypomniał Elsner. Zaapelował także do wyborców, aby zapamiętali tych „posłów, którzy przekazali pieniądze na Świątynię Opatrzności Bożej” i rozliczyli ich z tego w przyszłym roku w wyborach parlamentarnych. – To jest nowe motto PO: „Aby żyło się lepiej biskupom” – dodał poseł SLD.


Źródło: www.sld.org.pl

Więcej
   Karolina Pawliczak obejmie jutro stanowisko Wiceprezydenta Miasta Kalisza 2014-12-18
Karolina Pawliczak - wiceprzewodnicząca struktur miejskich Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kaliszu obejmie jutro stanowisko Wiceprezydenta Miasta Kalisza.

Od 19 grudnia 2014r. będzie odpowiadać w Ratuszu za sprawy społeczne, mieszkaniowe i zdrowotne.

Powodzenia

Więcej
 
Ostatni newsZmarł nasz przyjaciel Stanisław Sikorski
Dziś dotarła do nas tragiczna informacja o nagłej śmierci

naszego przyjaciela STANISŁAWA SIKORSKIEGO

- człowieka lewicy, polityka, senatora III kadencji, nauczyciela i dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaliszu, wicekuratora oświaty, prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz przewodniczącego Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Będzie nam go bardzo brakowało ...Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Kalisza władze Kalisza, radni, przedstawiciele jednostek, pracownicy Urzędu Miejskiego i przybili goście uczcili pamięć zmarłego Stanisława Sikorskiego minutą ciszy.


Pogrzeb Stanisława Sikorskiego
odbędzie się w piątek, 6 lutego, o godz. 11.30.,
w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie, a dalej uroczystości pogrzebowe przeniosą się na pobliski cmentarz parafialny.
Losowe zdjęcie


Kandydaci LiD wspólne

Więcej
Newsletter
Chcesz otrzymywać aktualności? Wpisz swój email i kliknij OK


Powered by VAO Engine 2.0