Linki
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014
Dokumenty programowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Wyniki Wyborów do SENATU 2011
Wyniki Wyborów do SEJMU 2011
Wyniki Wyborów Samorządowych 2010
INICJATYWY USTAWODAWCZE KLUBU POSELSKIEGO LEWICA
Wyniki Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2009
Prognoza pogody dla Miasta Kalisza
Jak zostać członkiem SLD?
LESZEK ALEKSANDRZAK

 
   Sławomir Piskorski nowym Przewodniczącym Rady Powiatowej SLD w Ostrowie Wielkopolskim 2014-12-13
W sobotę 13 grudnia 2014r. odbyła się nadzwyczajna Konwencja Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Powodem do zwołania dzisiejszej Konwencji była tragiczna śmierć Zygmunta Lubienieckiego – dotychczasowego szefa struktur powiatowych SLD w Ostrowie Wielkopolskim, który zginął w październiku br. w wypadku na przejeździe kolejowym.


Nowym przewodniczącym Rady Powiatowej SLD w Ostrowie Wielkopolskim został wybrany jednogłośnie kolega Sławomir Piskorski.

Delegaci wybrali również nową sekretarz organizacji miejskiej SLD w Ostrowie Wielkopolskim, która została koleżanka Magdalena Decker – prywatnie asystentka Krystyny Łybackiej – posłanki do Parlamentu Europejskiego.

Delegaci uzupełnili również skład Rady Powiatowej SLD w Ostrowie Wielkopolskim, której członkiem został kolega Józef Wajs – nowo wybrany radny Powiatu Ostrowskiego.

W Konwencji udział wzięli: poseł Leszek Aleksandrzak – wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiesław Szczepański – przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Poznaniu oraz Dariusz Witoń – wiceprzewodniczący RW SLD w Poznaniu, szef struktur miejskich SLD w Kaliszu.

W Konwencji wzięła udział również pani Beata Klimek – nowo wybrana Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, która wystartowała w szranki wyborcze z poparciem Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Więcej
    Podpisano Kaliską Samorządową Umowę Koalicyjną 2014-12-12
W piątek 12 grudnia 2014r., o godzinie 11.00. w Gabinecie Prezydenta Miasta została podpisana Kaliska Samorządowa Umowa Koalicyjna.


Pod dokumentem podpisy złożyli:

- GRZEGORZ SAPIŃSKI - Prezydent Miasta Kalisza,

- MAGDALENA SPYCHALSKA - Przewodnicząca Klubu Radnych Stowarzyszenia Wspólny Kalisz,

- ADAM KOSZADA - Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, oraz

- DARIUSZ WITOŃ - Przewodniczący Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej Rady Miejskiej Kalisza.


Zapraszamy do zapoznania się z treścią podpisanej dziś umowy koalicyjnej ...

Więcej
   Kamila Majewska i Tomasz Grochowski nowymi przewodniczącymi komisji Rady Miejskiej Kalisza 2014-12-09
Podczas dzisiejszej III Sesji Rady Miejskiej Kalisza dokonano wyboru przewodniczących merytorycznych komisji nowej Rady Miejskiej Kalisza.


Radna KAMILA MAJEWSKA (SLD) została wybrana
na przewodniczącą KOMISJI BUDŻETU i FINANSÓW.

Kamila Majewska - posiada dwunastoletnie doświadczenie w pracy w Radzie Miejskiej Kalisza, przez ostatnie cztery lata pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Kalisza.
Od lat zajmuje się tematyką finansów publicznych, samorządu terytorialnego, przedsiębiorczości.
Na uczelni prowadzi zajęcia m.in. z zarządzania finansami gminy, gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego, form organizacyjno prawnych jednostek sektora finansów publicznych a także finansów w języku polskim i angielskim.


Radny TOMASZ GROCHOWSKI (SLD) został wybrany
na przewodniczącego KOMISJI ROZWOJU, MIENIA MIASTA I INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ.

Tomasz Grochowski - jest radnym Rady Miejskiej Kalisza od 2010 roku. Od początku swej samorządowej drogi był członkiem Komisji Rozwoju, Mienia i Integracji Europejskiej. Zawodowo od blisko 20 lat związany jest z międzynarodowymi instytucjami finansowymi. Pracował m.in. na stanowisku dyrektora banku.
Obecnie jest dyrektorem oddziału Europejskiego Funduszu Leasingowego SA należącego do francuskiej Grupy Credit Agricole.


Serdecznie gratulujemy

Więcej
   Za nami zaprzysiężenie nowego Prezydenta Miasta Kalisza 2014-12-05
W dniu dzisiejszym oficjalnie rozpoczęła się kadencja Grzegorza Sapińskiego nowego Prezydenta Miasta Kalisza.

Prezydent elekt Grzegorz Sapiński podczas II Sesji Rady Miejskiej Kalisza otrzymał z rąk przedstawicieli Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenie o wyborze na Prezydenta Miasta Kalisza.

Następnie odbyło się zaprzysiężenie nowego Prezydenta, który po złożonym ślubowaniu przejął symbolicznie władzę z rąk swojego poprzednika.

W imieniu posła Leszka Aleksandrzaka, radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz członków i sympatyków lewicy gratulacje nowemu Prezydentowi Miasta Kalisza podczas dzisiejszej Sesji przekazał Dariusz Witoń - przewodniczący struktur miejskich SLD w Kaliszu.

Więcej
   Zbigniew Włodarek - nowym Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Kalisza 2014-12-01
W dniu dzisiejszym odbyła się I Sesja nowo wybranej Rady Miejskiej Kalisza.

Przed Sesją przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej w Kaliszu wręczyli nowo wybranym radnym dokumenty potwierdzające otrzymanie przez nich mandatów radnych.

Po złożonym przez radnych ślubowaniu, nowa Rada, zgodnie z obowiązującymi przepisami, dokonała wyboru przewodniczącego oraz dwóch wiceprzewodniczących (o jednego mniej niż w poprzedniej kadencji).

Przewodniczącym Rady Miejskiej Kalisza wybrano radnego Andrzeja Plichtę.

Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Kalisza został radny Zbigniew Włodarek z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, drugim radny Edward Prus ze Stowarzyszenia Wspólny Kalisz.

Więcej
   Grzegorz Sapiński nowym Prezydentem Miasta Kalisza 2014-12-01
Grzegorz Sapiński, którego w II turze wyborów samorządowych na Prezydenta Miasta Kalisza wsparł Sojusz Lewicy Demokratycznej wygrywa z dotychczasowym prezydentem Kalisza.

Z jeszcze nieoficjalnych danych Grzegorz Sapiński uzyskał 18.841 głosów Kaliszan co stanowi 60,29% ważnie oddanych głosów.

Jego konkurent Janusz Pęcherz uzyskał 12.412 głosów poparcia co stanowiło 39,71%.

Więcej
   30 listopada 2014r. prosimy Państwa o oddanie głosu na Grzegorza SAPIŃSKIEGO kandydata na Prezydenta Miasta Kalisza 2014-11-28
Szanowni Państwo,
zwracamy się z apelem o udział w II turze wyborów samorządowych, w której będziemy wybierać Prezydenta Miasta Kalisza.

Wybory odbędą się już w najbliższą niedzielę 30 listopada 2014r.
Lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7.00. do 21.00.

Kandydatem, który uzyskał wsparcie miejskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kaliszu jest p. Grzegorz SAPIŃSKI.

30 listopada 2014r. prosimy Państwa o oddanie głosu na Grzegorza SAPIŃSKIEGO.

Więcej
   Oświadczenie SLD w sprawie wylewającej się z ust działaczy Platformy Obywatelskiej i Samorządnego Kalisza fali oskarżeń i brudów wylewanych na kolegę Grzegorza Sapińskiego w ostatnich dniach kampanii wyborczej. 2014-11-26
Kilka dni temu usłyszeliśmy oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów na Prezydenta Miasta Kalisza. W najbliższą niedzielę 30 listopada 2014r. Grzegorz Sapiński zmierzy się o fotel prezydenta z zasiadającym w nim od 12 lat obecnym prezydentem Kalisza.

Prezydent Pęcherz już przed wyborami samorządowymi otrzymał wsparcie Platformy Obywatelskiej, która nie potrafiła wyłonić ze swojego grona własnego kandydata.

Do drugiej tury wszedł Grzegorz Sapiński – były przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza usunięty z tej funkcji m.in. głosami radnych Platformy Obywatelskiej i Samorządnego Kalisza a później pozbawiony pracy …

Dziś, po tym jak Grzegorz Sapiński osiągnął znakomity wynik wyborczy i otrzymał oficjalne wsparcie ze strony pozostałych kandydatów oraz większości nowo wybranych radnych Rady Miejskiej Kalisza rozpoczęła się przeciwko niemu negatywna kampania, mająca na celu zniszczenie jego wizerunku w oczach wyborców. Z dnia na dzień rośnie fala brudów i oskarżeń wylewanych na Grzegorza Sapińskiego.

Na kilka dni przed wyborami zwracamy się z apelem do obecnego prezydenta, jego sztabu wyborczego i współpracowników o to, aby walka o przychylność wyborców odbywała się w atmosferze wzajemnego szacunku, a kłótnie i spory, zastąpiła merytoryczna dyskusja.


Dariusz Witoń
Przewodniczący Rady Miejskiej SLD
w Kaliszu

Więcej
   Oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Kaliszu 2014-11-21
Na stronie internetowej www.bip.kalisz.pl

w zakładce: Wybory Samorządowe - 16 listopada 2014r.

zamieszczono oficjalne wyniki Wyborów Samorządowych w Kaliszu.


Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem wprowadził do nowej Rady Miejskiej Kalisza 5 radnych:

W okręgu I mandat zdobyła koleżanka
Karolina PAWLICZAK, która uzyskała 439 głosów.

W okręgu II mandat zdobył kolega
Tomasz GROCHOWSKI, który uzyskał 302 głosy.

W okręgu III mandat zdobył kolega
Dariusz WITOŃ, który uzyskał 502 głosy.

W okręgu IV mandat zdobył kolega
Zbigniew WŁODAREK, który uzyskał 434 głosy.

W okręgu V mandat zdobyła koleżanka
Kamila MAJEWSKA, która uzyskała 671 głosów.


Serdecznie dziękujemy
za udzielone poparcie dla kandydatów
KKW SLD Lewica Razem
w tegorocznych wyborach samorządowych.

Więcej
   Zmarł Zbigniew Białek, były wiceprezydent Miasta Kalisza, radny czterech kadencji, członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej 2014-11-20
Dziś dotarła do mnie tragiczna wiadomość o śmierci kolegi Zbigniewa Białka.

Większość z nas wspomina zmarłego Zbigniewa Białka jako samorządowca – byłego wiceprezydenta Kalisza, radnego I, II, III, IV kadencji Rady Miejskiej Kalisza, jako nauczyciela wielu pokoleń kaliszan i dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kaliszu, jako ratownika i wieloletniego szefa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu.

Osoby związane z nim bardzo blisko pamiętają Zbigniewa Białka również jako „duszę towarzystwa”, człowieka kochającego muzykę, śpiew i taniec, co całkiem dobrze mu wychodziło.

Członkowie i sympatycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej pamiętają, że był jednym z założycieli struktur miejskich SLD w Kaliszu, a do wczoraj członkiem władz miejskich i jednocześnie szefem jednego z kaliskich kół Sojuszu.

Będzie nam go brakowało ...

Dariusz Witoń
Przewodniczący Rady Miejskiej SLD
w Kaliszu


Pogrzeb naszego kolegi Zbigniewa Białka
odbędzie się w najbliższą środę, 26 listopada 2014r., o godz. 12.15.,
w kościele pw. Piotra i Pawła na Dobrzecu,
a później na Cmentarzu Komunalnym w Kaliszu.

Więcej
 
Ostatni news

Sławomir Piskorski nowym Przewodniczącym Rady Powiatowej SLD w Ostrowie Wielkopolskim
W sobotę 13 grudnia 2014r. odbyła się nadzwyczajna Konwencja Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Powodem do zwołania dzisiejszej Konwencji była tragiczna śmierć Zygmunta Lubienieckiego – dotychczasowego szefa struktur powiatowych SLD w Ostrowie Wielkopolskim, który zginął w październiku br. w wypadku na przejeździe kolejowym.


Nowym przewodniczącym Rady Powiatowej SLD w Ostrowie Wielkopolskim został wybrany jednogłośnie kolega Sławomir Piskorski.

Delegaci wybrali również nową sekretarz organizacji miejskiej SLD w Ostrowie Wielkopolskim, która została koleżanka Magdalena Decker – prywatnie asystentka Krystyny Łybackiej – posłanki do Parlamentu Europejskiego.

Delegaci uzupełnili również skład Rady Powiatowej SLD w Ostrowie Wielkopolskim, której członkiem został kolega Józef Wajs – nowo wybrany radny Powiatu Ostrowskiego.

W Konwencji udział wzięli: poseł Leszek Aleksandrzak – wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiesław Szczepański – przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Poznaniu oraz Dariusz Witoń – wiceprzewodniczący RW SLD w Poznaniu, szef struktur miejskich SLD w Kaliszu.

W Konwencji wzięła udział również pani Beata Klimek – nowo wybrana Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, która wystartowała w szranki wyborcze z poparciem Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Losowe zdjęcie


Narodowe Święto Niepodległości 2008r (pod pomnikiem Legionistów przed IV LO)

Więcej
Newsletter
Chcesz otrzymywać aktualności? Wpisz swój email i kliknij OK


Powered by VAO Engine 2.0